2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖN KAYIT BAŞVURUSU YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında interaktif ortamda ön kayıt yaptıracak adayların yazılı bilim sınavı 05.07.2018 tarihinde başvurduğu ilgili Anabilim Dalında yapılacaktır. Beyan edilen bilgilerin doğruluğundan öğrenci sorumludur. Enstitümüz tarafından yapılacak olan kontrollerde, beyan ettiğiniz bilgilerle Enstitü'ye teslim edilecek olan evraklar arasında uyumsuzluk olması durumunda, lisansüstü programa kabul edilseniz bile başvurunuz iptal edilecektir.

 

NOT: Kayıt esnasında beyan edilen bilgileri kontrol ederek ONAY işleminizi gerçekleştiriniz. Onay işlemi yapıldıktan sonra bilgilerinizde değişiklik yapmak isterseniz, sistemin kayıt yaptığınız zaman size vermiş olduğu kod ile tekrar giriş yapıldığında düzeltme ve değişiklik yapılabilmektedir.

 

Adayların Bilim Sınavına Girebilmeleri İçin İlgili Anabilim Dalına Teslim Etmesi Gereken Zorunlu Belgeler:

  1. TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Onaylı/Onaysız Olabilir)
  1. Mezuniyet Transkripti ve Mezuniyet Belgesi fotokopisi (Onaylı/Onaysız Olabilir)
  1. ALES Belgesi (Yurtdışı Kontenjan çerçevesinde başvuruda bulunan adaylar ALES’ten muaftır).
  1. Tezli Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları yapan öğrenciler için Yabancı Dil Belgesi (son 5 yıl içerisinde alınmış YDS veya YÖKDİL)
  1. Elektronik ortamda yapılan Ön Kayıt Başvuru Belgesinin pdf formatındaki çıktısı
  1. Referans Mektubu (Başvuru koşullarında isteniyorsa)

 

İstenen belgelerin en geç 3 Temmuz 2018 tarihine kadar İlgili Anabilim Dalı Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir. İstenen belgeleri getirmeyen veya eksik belgesi olanlar yazılı bilim sınavına alınmayacaktır.  

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında interaktif ortamda ön kayıt işlemini gerçekleştiren adayların, en geç 29 Haziran 2018 tarihinde mezun olanların başvurusu kabul edilecektir. (Ankara Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği: Madde 7a ve Madde 8a). Adayların bilgileri incelendiğinde, mezun olmayan adayların başvuruları, yazılı bilim sınavına girerek kesin kayıt hakkı kazansalar dahi, geçersiz sayılacaktır.

 

Başvuru Linki:

https://obs.ankara.edu.tr:98/ogrenci/yonetim/enstitubasvuru.aspx

Anabilim Dalları Yazılı Bilim Sınav Yer Bilgisi

Sınav Yer Bilgisi